Sardinie - Quinta Encantada

Sardinie v Srpnu

Sardinie

Google Maps
V srpnu jsme měli další návštěvu. Přijel Eriky bratr i s celou rodinou, bylo plno a hodně zábavy. Obou malým klukům se to myslí moc líbilo, i když ty nudné hodiny plachtění pro ne ještě úplně nejsou. Než přijeli ještě jsme
pořádně prozkoumali několik zátok, kam je vzít a kde se dají trochu doplňovat zásoby. S nima jsme potom projeli ještě několik dalších mist. V oblasti kolem Olbie je opravdu hodně možnosti, kde zakotvit. Měli jsme štěstí na počasí a za celou jejich návštěvu na nás nezaútočil ani jeden Mistral.
kasparek 21.08.2012 0 674

Milionaru raj

Sardinie

Google Maps
Z Caprery jsme pokračovali podél východního pobřeží na jih. Minuli jsme Porto Cervo, prý nejdražší přístav na světě. V okolních zátokách se to hemží šedesáti metrovými motorovými jachtami, plovoucimy hotely, na kterých po většinu času vidíte jen posádku leštit, co se dá. Neustále s nama houpají vlny od rychle projíždějících motorových lodi. Postupně přeskakujeme jednu zátoku za druhou, protože představa kotvení vedle těch plovoucích hotelu nás nijak neláká. Soutěž ve vyhazování peněz vyhrála Le Grand Bleu, stometrová loď, která měla na střeše vrtulník, další motorovou jachtu, několik menších člunu a plachetnici, která podle stožáru musela mít aspoň 15 metrů.
Skončili jsme až v zátoce před Olbii, schovaní za malým ostrůvkem v zátoce Moresca. Moc příjemné místo, které se před západem slunce zase vylidnilo. Jako večerní procházku, když teplota klesne na něco normálního, jsme vylezli na nejbližší kopec. Nahoru jsme se dostali až po západu slunce, ale za ten výhled to stalo. Ráno jsme s kaucukem doběhli pro čerstvě pečivo do města Golfo Aranci, které bylo jen 2km za rohem.
kasparek 25.07.2012 0 716

Masajska vesnicka

Sardinie

Google Maps
Na další cestu jsme dostali jen jeden den trochu slabšího větru, než se mělo zase na další dva dny nepříjemné ze západu zase rozfoukat. Silnému větru ze západu se tu říká Mistral, vzniká už někde podél řeky Rhony, pěkně se rozjede jejím údolím, hrne před sebou moře už někde z Lionskeho zálivu a západní pobřeží Korsiky a Sardinie bičuje solidním vlnobitím.
Zamířili jsme do národního parku Maddalena, otruvky rozeseté kolem severo východu Sardinie.
kasparek 17.07.2012 0 634

Uvitaci jizda

Sardinie

Google Maps
Ze Stintina do Porto Torres je to kousek a tak jsme se jen snažili nepřijet moc pozdě, aby na nás zbylo místo v maríně. Přístav ma dvě časti. Nejdřív jsme se uvázali u zdi v jižní časti, kde to vypadalo, ze je víc místa. Po par minutách poslouchání italštiny jsem se dozvěděl, ze tahle cast je soukroma a jeďte vedle. Tak jsme to zkusili v severní časti. Tam to vypadalo, ze je plno, jediné lehce přístupné místo zabral Francouz. Naštěstí jsou frantici zvykli na málo místa v přístavech a nechal nás přivázat se bokem k nim. Využili jsme posledních chvil s naši francouzskou posádkou, abychom zjistili o co jde. Obsluha mariny je na obědě a víc nevědí. Za chvíli se naštěstí objevili a přesunuli nás na poslední dvě volna místa. Pak už přišla honička: doplnit vodu, umýt loď, uklidit uvnitř, několikrát dojit na nákup doplnit zásoby (Lidl je naštěstí za rohem) a vyprat co se da, když je k dispozici sladká voda. Frantici se sbalili, rozloučili a utíkali na stopa pryč z města.
kasparek 12.07.2012 1 703

Stintino

Sardinie

Google Maps
Houpání se neuklidnilo, moc jsme nespali a ráno v šest jsme vytáhli kotvu a posunuli jsme se tam, kde kotví všichni. Na jižní straně ostrova Piana o které pilotní knížka říká, že se tam kotvit nesmí. Z výletu na pevninu taky nic nebylo. Přes úžinu je to více než míle a to by naložená Sally asi těžko rozdýchávala. Piana je jenom taková křovím porostlá placka, plna racku a to se libi jen Dodgiemu, který vždycky při venčení zmizí a dalších deset minut poznáme kde je jen podle toho, kde se zrovna zvedají hejna racku.
kasparek 09.07.2012 0 637

Na sever Sardinie

Sardinie

Google Maps
S vetrem jsme meli tentokrat neuveritelne stesti. Rano za bezvetri jsme obepluli majak u mysu Caccia, prohledli si Neptunovu jeskyni z more. Protahli se za ostruvkem Forada a obdivovali utesy a mnoho dalsich jeskyni.
Po hodine se nam pekne ze zadu rozfoukalo. A byl to den kdy jsme si vyzkouseli skoro vsechno. Frantici se chteli trochu ucit tak jsem jim to vsechno ukazoval, jak co kam a za co tahat.
kasparek 07.07.2012 2 942

Alghero

Sardinie

Google Maps
Dalsi den jsme se vydali na kratke plachteni do pristavu u mesta Alghero. Byli jsme predem varovani, ze pri vjezdu do pristavu nas budou otravovat mistnaci na clunech a snazit se nas nahnat do jedne z marin, ktere jsou ale neuveritelne predrazene i kdyz jich je v pristavu asi pet. Snazili se, snazili, ale neuspeli. Nas plan byl privazat se ve meste u zdi a vyslo to. Misto pro nas bylo, kasparek tam po cumaku zajel jako profesional a cena byla take prijatelna.
kasparek 04.07.2012 0 646

Dva dny a dve noci

Sardinie

Google Maps
Mit na palube dva frantiky je legrace, kdo nebyl ve Francii, nevi, haha. Ale jsou mili oba, Aurelian je inzenyr, momentalne bez prace a Elodie pomaha lidem s danemi, momentalne na dlouhe dovolene. Oba jsou zcestovali, byli v Australii docela dlouho, Indii, Japonsku, vsude mozne.
Pocasi nam zacalo jakz takz trochu prat a kapitan se rozhodl, ze to zkusime s prejezdem na Sardinii. Museli jsme vyjet bud hned a doufat ze vitr bude vice z jihu nez z jihovychodu jak rikala predpoved, nebo cekat nekolik dni nez se prezene moc silny vitr co mel prijit dalsi den.
Nabrali jsme v Addaya posledni vodu, dali si slusnou veceri v nasem oblibenem baru, vyvencili psika poradne a hura na more. Cekali nas dva plne dny a dve noci a skoro 200 mil. Vyrazili jsme kolem devate, brzo se rozfoukalo spis z jihovychodu, more bylo zvlnene a tak se bohuzel frantikum udelalo spatne hned par mil od brehu a vydrzelo jim to az na sardinii, takze nam s Kasparkem nezbylo nic jineho nez to cele odridit sami.
kasparek 02.07.2012 1 868